Historie RayBan

Brýle Ray Ban zpopularizovali američtí piloti

Svoboda, nezávislost a styl. Ikonické brýle Ray Ban nosí lidé, kteří mají rádi život a umí si ho vychutnat. Právě proto si brýle oblíbil třeba rebel James Dean.  Designové kousky si však rychle našly cestu i ženám. Když si Audrey Hepburn prohlíží ve filmu Snídaně u Tiffanyho luxusní klenoty, má na sobě právě tyto sluneční brýle.

Než se staly nepostradatelným módním doplňkem slavných, nosili je američtí piloti. Letadla létala stále výš a letci si stěžovali na nebezpečné oslňování sluncem. Proti jim na míru soukromá firma vyrobila nový typ slunečních brýlí Ray Ban. Piloti si ho velmi oblíbili, protože speciální zelená skla chránila oči před přílišným světlem a zároveň nezkreslovala vidění.

Popularita brýlí se rychle rozšířila mezi běžnými lidmi, kteří si Ray Ban mohli koupit poprvé v roce 1937. Masové obliby se dočkaly po druhé světové válce. Americký generál Douglas MacArthur se s takzvanými pilotkami nechal vyfotografovat po svém přistání na Filipínách v roce 1944 a spustil nákupní horečku.

Výsluní už brýle Ray Ban nikdy neopustily. Nosil je třeba John Lennon, Andy Warhol, Michael Jackson a Tom Cruise.

Už po generace jsou tyto brýle symbolem nadčasové módy, ležérnosti a přitom vysoké funkčnosti. Navíc na značce Ray Ban bylo vždy sympatické, že si její brýle mohli dovolit i běžní lidé. Vyberte si některé z naší nabídky.