Jak poznat originální brýle Ray-Ban?

Rozhodli jsme se s Vámi podělit o naše poznatky a dlouholeté zkušenosti a představujeme Vám návod, podle kterého 100% poznáte originální brýle Ray-Ban. Na základě námi sepsaných informací rozeznáte originály od falešných brýlí Ray Ban, a to všech modelů - Aviator, Wayfarer, Clubmaster a dalších.

Ihned v úvodu Vás upozorňujeme, že V našem internetovém obchodě RB-brýle koupíte pouze originální brýle obsahující všechny popsané prvky, které zaručují 100% originalitu. Brýle totiž odebíráme přímo od oficiálního výrobce a distributora, společnosti Luxottica.

 

1. Originální krabička

Originální krabička brýlí Ray Ban

Originální krabička je základním prvkem, podle kterého poznáte, zda jsou brýle Ray Ban originální. Krabička musí obsahovat logo a štítek. U originálních brýlí není krabička lesklá, jako tomu často bývá u falešných brýlí.

 

2. Štítek s EAN kódem a dalšími údaji

2

Jak už bylo zmíněno, na krabičce z boční strany je umístěn štítek, na kterém je uvedeno:

  • označení výrobce (LUXOTTICA GROUP SPA, čárový kód, atd.)
  • název modelu (číslo modelu a barvy, např. 001/13)

Je to velmi důležitý prvek, na základě kterého na první pohled poznáte, zda se jedná opravdu o originál.

 

3. Pouzdro a mikrovlákno

Pouzdro a mikrovlákno Ray Ban

U originálního pouzdra musí být umístěno kruhové logo obsahující nápis Ray Ban a ve spodní části nápis sunglasses by Luxottica. Mikrovlákno musí také obsahovat  logo Ray Ban, a to v červené barvě.

 

4. Logo na sklíčkách a na vnejší straně stranice

Logo Ray Ban na sklíčkách

A nyní přejdeme k samotným brýlím a jejím typickým znakům. Na originálních brýlích musí být umístěno logo Ray Ban a to na čočkách, tak i stranici z vnější strany (viz obrázek).

 

5. Označení modelu na levé stranici

Označení modelu brýlí Ray Ban na stranici

Na vnitřní straně levé stranici musí být vepsáno číslo (RB 2140) a barva modelu (901). Důležitým prvkem je samotný styl (kvalita) písma a jeho umístění, proto pečlivě zkontrolujte, zda písmo sedí s originálními brýlemi a neobsahuje chybné znaky či jiný styl.

 

6. Označení původu brýlí na pravé stranici

Na vnitřní straně pravé stranice se nachází nejvíce podstatná věc, a to původ brýlí. Originální brýle Ray Ban vyrábí pouze Luxottica group z Itálie. Na originálních brýlích proto musí být vepsáno Made in Italy nebo na některých modelech Hand made in Italy. Na stranici bývá také často umístěno označení CE, což ale není podmínkou u každého modelu.   Věříme, že na základě tohoto návodu poznáte základní prvky originálních brýlí Ray Ban a nenecháte se napálit různými nedůvěryhodnými prodejci nejen na internetu.  

 

Za tým RB-brýle.cz, Filip Momčil ml.